Remigiusz Mróz i jego postać Joanna Chyłka

ByDaniel

Remigiusz Mróz i jego postać Joanna Chyłka

Remigiusz Mróz to jeden z najbardziej utalentowanych pisarzy w Polsce. Jego książki znalazły się już nie raz na liście bestselerów. Premiery pisarza pojawiają się regularnie co kilka miesięcy, dlatego też czytelnicy nie mogą zapomnieć o Mrozie i jego twórczości. Pisarz, mimo że pisze w zawrotnym tempie, to jednak nie traci pomysłów na nowe książki. Jego wyobraźnia wydaje się nieskończona. Jednym z Jego pomysłów jest tworzenie serii Chyłka książki, która opowiada o niepokornej prawniczce.

Joanna Chyłka – niepokorna prawniczka

Joanna Chyłka to osoba, którą czytelnicy mogli poznać w pierwszej książce Mroza, z tej serii. Tam Joanna Chyłka pokazała się jako niezłomna prawniczka, która walczy o każdą sprawę, tak by mogła mieć z niej satysfakcję. Chyłka pracuje sama, niechętnie korzysta z pomocy innych, jest ona buntowniczką. Jednak Chyłka, ma także drugie oblicze, które nie każdy widzi. Mianowicie miała ona bardzo ciężkie dzieciństwo, Dorastała pod opieką ojca, który niestety stał się alkoholikiem, przez nałóg zaniedbał on swoją córkę. Przez to zaniedbanie, Chyłka została zgwałcona w wieku zaledwie kilkunastu lat. To wydarzenie odbiło się na całym życiu Chyłki. Nie założyła ona rodziny, nie jest w żądnej relacji, sama popadła w nałóg.

Chyłka i zaginięcie

Joanna Chyłka podejmie się sprawy zaginionego dziecka, które było tylko pod opieką swoich rodziców. Rodzice stali się automatycznie głównymi podejrzanymi, jednak Chyłka postanowiła ich obronić. Całe to wydarzenie miało miejsce w nocy. Nie było żadnych świadków, a policja wydaje się być zgodna co do tego, że rodzice są winni. Joanna Chyłka razem z aplikantem, Kordianem szukają dowodów, na niewinność swoich klientów. Zadanie to doprowadzi Chyłkę i Kordiana do mafii, która okaże się zagrożeniem dla życia Kordiana. Chyłka będzie również miała niemałe problemy. Będzie miała wypadek samochodowy, który ledwo przeżyje. Po tym wydarzeniu na światło dzienne wyjdzie wiele nowych faktów, które przesądzą o tym, że zaginięcie, tak naprawdę było porwaniem.

 

About the author

Daniel administrator