Remigiusz Mróz i Kasacja

ByDaniel

Remigiusz Mróz i Kasacja

Remigiusz Mróz to jeden z tych pisarzy, którzy wiedzą jak napisać sobie sukces. Już w kilka lat po debiucie Remigiusz Mróz był znany w całej Polsce. Jego debiut w 2013 roku był dopiero początkiem wielkiej sławy. Dwa lata po debiucie pisarz zaczął tworzyć serię z Chyłką. Chyłka książki Remigiusza Mroza to propozycja dla wszystkich czytelników, którzy cenią sobie historie pełne emocji, napięcia oraz wartkiej akcji. Jak zaczyna się historia Chyłki?

Historia Chyłki

Joanna Chyłka to prawniczka, która znana jest z tego, że potrafi wygrać każdą sprawę sądową. Kobieta od początku swojej kariery nie przegrała jeszcze żadnej sprawy. Może się to teraz zmienić przez to, że trafiła jej się ciężka sprawa. Jest to sprawa z Piotrem Langerem. Jest on osobą wpływową, która nie cofnie się przed niczym. Chyłka będzie miała za zadanie wybronić go z morderstwa. Ofiarą jest młoda kobieta, która została brutalnie zamordowana. Chyłka podejmuje się beznadziejnej sprawy, ale postanawia ją wygrać. U jej boku będzie Kordian Oryński. Jest to młody aplikant.

Kasacja

Joanna Chyłka, by bronić Langera, przejdzie przez serię spraw sądowych, które ostatecznie doprowadzą ja do Kasacji. Kasacja polega na tym, że Chyłka będzie chciała udowodnić, że podczas spraw sądowych zaszedł błąd i jej klient został skazany niesłusznie. Ta sprawa będzie ciężka, ponieważ Chyłka przeciwstawi się całego organowi sprawiedliwości. Kobieta jednak uparcie będzie przedstawiała dowody przemawiające za niewinność Piotra Langera. Kordian Oryński będzie Chyłce pomagał, mimo że jest on tylko aplikantem, to jednak stara się on dotrzymać doświadczonej prawniczce kroku. Sprawa sądowa będzie wyjątkowo burzliwa, jednak sama kasacja nie jest łatwym procesem. Ostatecznie Chyłce oraz Kordianowi udaje się udowodnić niewinność Langera, jest to wielki sukces dla Chyłki. Książka Remigiusza Mroza Kasacja okazała się być wielkim hitem i dostała nawet nominacje do Nagrody Wielkiego Kalibru. Jest to prestiżowe wyróżnienie. Książkę zdecydowanie warto przeczytać, doczekała się też ekranizacji.

 

About the author

Daniel administrator